BU AY
 • Hearthub
 • Hearthub, Amerikan Kardiyoloji Birliği tarafından kurulmuş, hastalara ve hekimlere hizmet veren bir site. Sitedeki araçlar ile hastalar diyabet, hipertansiyon ve kalp hastalıkları açısından taşıdıkları sağlık riskleri ölçebiliyor, bu riskleri nasıl azatabileceklerine dair bilimsel öneri ve bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. Sitenin doktorlar için hazırlanan bölümü doktorların ihtiyaç duyduğu güncel bilgiyi sunmanın yanı sıra, siteye eklenmiş bir uygulama aracılığı ile siteye kayıtlı hastalarının sağlık göstergelerini takip edebilmelerini sağlıyor.
 • www.hearthub.org
 • American Association of Clinical Endocrinologists
 • Site Amerikan Klinik Endokrinologlar Birliği'ne (AACE) ait. Birliğin amacı klinik endokrinologların daha kaliteli sağlık hizmeti verebilmeleri için bilgi ve beceri düzeylerinin artırılması. Ana sayfasında sağlıkla ilgili güncel haberlerin yer aldığı sitenin "Yayınlar" bölümünde birliğin resmi yayın organı olan Endocrine Practice'e ve klinik uygulama kılavuzlarına ulaşılabilmekte. "Toplantılar" bölümünde yapılacak toplantılarla ilgili tarihlere, toplantı içeriğine ve diğer haberlere ulaşılabiliyor. "Kaynaklar" başlıklı bölümde AACE Klinik Konuşmaları adı altında video webcastleri izlenebilmekte ve aynı zamanda bu konuşmalar podcast olarak da indirilebilmekte. Bu bölümde Yatan Hastalarda Glisemik Kontrolü sağlamak amacıyla eğitim de verilmekte. American College of Endocrinology de yine birliğin eğitim ve bilimsel amaçlı kurduğu alt bir organizasyon kolu. Burada eğitimsel amaçlı çeşitli program ve aktiviteler geliştirilmekte ve yürütülmektedir. Patient Safety Exchange başlıklı bölümde olgu çalışmaları, webcastler, uzmana sorun, güncel haberler, sözlük gibi alt başlıklar bulunmakta.
 • www.aace.com
 • Diabetes Care and Education
 • DCE Amerikan Diyetetik Birliği'nin diyetetik uygulama grubudur. Diyetetik uzmanlarından ve Amerikan Diyetetik Birliği'nin diğer üyelerinden oluşan DCE'nin misyonu kaliteli bir diyabet bakımı ve eğitimi sağlamak amacı ile bu konu ile ilgilenen tüm çalışan, hasta ve hasta yakınlarına yardım etmektir. Sitenin Haberler bölümünde diyabetle ilgili çıkmış gazete haberlerine ve online haberlere ulaşılabilmekte. Profesyonel Gelişim ve Eğitim Fırsatları başlıklı bölümlerden eğitim ile ilgili duyurulara ve konu başlıklarına ulaşılabiliyor. Yayınlar başlıklı bölümden hasta eğitimi ile ilgili makalelere ulaşılabiliyor. Profesyonel Kaynaklar başlığını taşıyan bölümde de diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve obezite ile ilgili makalelere ulaşılabiliyor. Bu bölümde medikal arama yapılabilecek sitelere de linkler verilmekte.
 • www.dce.org
 • Joslin Diabetes Center
 • Joslin Diyabet Merkezi'ne ait sitenin hastalar için yer alan bölümünde diyabetle ilgili temel bilgiler, Tip 1 ve Tip 2 diyabet, gebelik sırasında diyabet, prediyabet, beslenme planlaması, egzersiz, çocuklarda diyabet, diyabet ve okul, kan glukoz takibi, hasta bakımı, diyabet kliniği, diyabet göz bakımı, diyabet eğitimi, diyabet destek grupları, pediyatrik sağlık servisleri gibi başlıklar altında konu anlatımları bulunuyor. Ayrıca insülin pompa programı ve kilo yönetimi gibi başlıklar altında, videolarla desteklenmiş konu anlatımları da mevcut. Sağlık çalışanları için olan bölümde ise klinik kılavuzlar, yayınlar, beslenme uzmanları için ileri düzey programlar ve eğitim ve iş olanakları ile ilgili bilgiler yer alıyor.
 • www.joslin.org
 • Juvenile Diabetes Research Foundation International
 • Site Juvenil Diyabet Araştırma Vakfı'na ait. Vakfın amacı bilimsel araştırmaları desteklemek suretiyle diyabet ve komplikasyonlarının tedavisinde ilerleme sağlamak. Vakıf bu amacını diyabetle ilgili belli konularda yapılmış en iyi çalışmaları bularak ve bunlara fon sağlayarak gerçekleştirmeye çalışıyor. Sitenin Araştırma başlıklı bölümünde diyabetle ilgili genel bilgilerin yanısıra diyabetle ilgili yapılan araştırmalardan bahsediliyor. Bilim Adamları İçin başlıklı bölümde ise, vakfın araştırmacılar için sağladığı olanaklar ve bu olanaklardan nasıl faydalanılabileceği anlatılıyor.
 • www.jdrf.org